Werkvormen om als team (opnieuw) te verbinden. Inspiratie- en belevingsdag
Tijdens corona was werken op afstand de regel. Heel wat mensen hebben een nieuw evenwicht gevonden in de werk-privé balans. Nu telewerken niet meer verplicht is en medewerkers terug naar kantoor komen, is de vraag groot om opnieuw te connecteren. We hebben elkaar weinig gezien in levende lijve. Nieuwe collega’s zie je nu pas zonder mondmasker. De impact van de coronamaatregelen is zichtbaar.
Tijdens deze inspiratie- en belevingsdag nemen Anja Deferm en Karen Van den Broeck je mee in nieuwe manieren om ruimte te maken voor verbinding tussen teamleden.
Nood om te verbinden. Goede onderlinge relaties zijn het kernproces in bedrijven en organisaties. Gaan we terugkeren naar het oude normaal of transformeren we naar het nieuwe normaal? Misschien heb je de vrijheid, rust, het zelf kunnen organiseren wel als fijn ervaren bij thuiswerk. Of heb je de verbinding met collega’s, de klantencontacten, het delen van successen en herinneringen gemist. Welke dynamieken spelen er en hoe gaan we hier mee om als team?
Creatieve methodieken. Steeds vaker krijgen we de vraag van leidinggevenden, HR medewerkers of teamcoaches of er geen tips of werkvormen zijn om met het team stil te staan bij deze voorbije periode en opnieuw te connecteren met elkaar. Het is goed om afscheid te nemen van de negatieve effecten van corona. Maar daarnaast hebben medewerkers wellicht waardevolle dingen ontdekt, die ze nu graag ook wel in stand houden en delen met elkaar. Gesprekken zijn nodig om zaken los te laten en te behouden.
Inspiratie- en belevingsdag. Tijdens deze dag geven we een kader én creëren een veilige ruimte om te experimenteren met werkvormen om er nadien zelf mee aan de slag te gaan. Met deze beeldende, doegerichte methodieken maak je verbinding en beïnvloed je de samenwerking tussen de teamleden.
Programma
Voormiddag: van 9u30 tot 12u30
We starten de dag met een inspiratiesessie waarin we ingaan op het belang van teamwerking om tot goede resultaten en dienstverlening te komen. Wat zijn werkvormen om op een laagdrempelige manier (opnieuw) te connecteren met medewerkers? Wanneer zet je deze in en wat zijn hiervan de effecten? Wat is passend en haalbaar in het eigen team?
- Inchecken op verschillende manieren
- Maken van een historielijn met het team
- Bepalen van (nieuwe) focus door kampvuurgesprekken
- Debatten voeren in het omgaan met tegenstellingen
- Transities installeren door rituelen. Wat nemen we mee? Wat laten we los?
Lunch: van 12u30 tot 13u30
Facultatieve belevingsnamiddag: van 3u30 tot 16u30
Aansluitend aan het informatief gedeelte organiseren we in de namiddag een exclusieve sessie om te proeven van verschillende werkvormen en hierin te zoeken hoe dit in het eigen team toe te passen en te begeleiden. Je kan het namiddaggedeelte volgen als je ook aan de voormiddag hebt deelgenomen.
Deelname
- Enkel voormiddaggedeelte: € 100,00 (exclusief btw)
- Ganse dag: € 195,00 (exclusief btw)
- Drankpauzes zijn inbegrepen in de prijs
- Lunch is inbegrepen in de prijs indien je de ganse dag deelneemt
- Betalen via kmo-portefeuille is mogelijk: 30 % korting voor kleine ondernemingen en 20 % korting voor middelgrote ondernemingen.